Kaip išvalyti pelėsį automobilyje?

  • Post Category:Automobiliai
CleanIn.lt Pelėsis automobilyje, kaip jį išvalyti ?

Lietus, Lietuvoje – reiškinys ne retas. Todėl nieko nuostabaus, kad dažnas automobilio savininkas aptinka savo vairavimo priemonėje drėgmę ir pelėsį. Iš esmės, ką bedarytume, ši problema anksčiau ar vėliau atsiranda pas visus. Tačiau, jeigu atidarėte savo automobilį ir radote jame pelėsį – nepanikuokite. Štai keli patarimai, kurie padės jums atsikratyti pelėsio automobilyje.

Automobilio salono paviršiaus valymas nuo pelėsio

Čia nėra nieko sudėtingo. Jums reikės tik kai kurių bendrų buitinių valiklių ir šiek tiek pastangų. Prieš pradedant valyti automobilio saloną nuo pelėsio, įsidėmėkite keletą dalykų:

  • Siekiant išvengti pakartotiną pelėsių atsiradimą, būtinai išdžiovinkite visus salono paviršius. Neuždarinėkite ir nestatykite automobilio į garažą, jei koks nors salono paviršius yra šlapias ar drėgnas.
  • Valymo metu, jeigu tai įmanoma, valomas elementas turi būti išneštas iš automobilio. Tai gali būti kilimai, sėdynių užtiesalai ir panašiai.
CleanIn.lt Kaip išvalyti pėlėsi iš automobilio?

Automobilio grindų, panelių ir stalviršių valymas

Toliau aprašytame valymo metode naudosime baliklį. Būkite atsargūs! Baliklis neturi patekti ant audinio ar kilimo, nes paliks ant jų dėmes. Prieš pradedant valymo darbus sėdynių užtiesalus galite uždengti paklode arba baltais rankšluosčiais, taip apsaugodami juos nuo baliklio.

Norėdami pašalinti pelėsį nuo kietų automobilio paviršių, pavyzdžiui, nuo grindų arba nuo panelės, paimkite nedidelį kibirėlį ir sumaišykite jame vieną stiklinę baliklio bei keturias stiklines vandens. Užsimaukite gumines pirštines, paimkite kempinę, teptuką arba seną dantų šepetėlį ir pradėkite darbuotis.

Kai baigsite valyti pelėsį, gerai nuplaukite paviršių švariu vandeniu ir nusausinkite rankšluosčiu.

Nepamirškite, kad baliklis – tai stiprus šarmas. Jis yra ėdus ir gali nudeginti odą. Tačiau baliklis labai veiksmingas šalinant pelėsį ir dėmes.

Audiniai, kuriuos galima išskalbti skalbimo mašinoje

Kai kurie audiniai, tokie kaip užuolaidos ant langų ar sėdynių užtiesalai, gali tapti pelėsių atsiradimo priežastimi. Juos galima nuimti ir išplauti skalbimo mašinoje.

Pirmiausia paimkite pusę stiklinės borakso ir ištirpinkite jį 3-4 stiklinėse karšto vandens. Gautą tirpalą įpilkite į skalbimo mašiną kartų su įprasta plovimo priemone, tada pripildykite mašiną vandeniu. Padėkite audinius į skalbimo mašiną ir palaikykite apie 20 minučių prieš įjungiant skalbimo ciklą. Naudokite tik tą skalbimo ciklą, kuris tinka audiniams, kuriuos skalbiate.

Boraksas, kaip ir baliklis, yra šarmas, tik ne toks stiprus. Jis gali pašalinti dėmes be baliklio. Boraksas padės atsikratyti pelėsio ant audinių ir neleis jam atsirasti iš naujo.

Taip pat, boraksas turi puikų dezinfekcinį poveikį ir naikina mikrobus bei bakterijas. Audinius galite skalbti tol, kol pelėsiai bus visiškai pašalinti.

Išdžiovinkite audinius

Jeigu plaunate sėdynių užtiesalus, nepaisant gamintojo rekomendacijų, po kruopštaus skalavimo siūlau užtiesalus džiovinti saulėje.

Sėdynės ir pagalvės

Automobilio sėdynes ir pagalves nuo pelėsio galima išvalyti tokiu būdu. Paimkite buteliuką su purkštuku. Sumaišykite jame 1 šaukštelį indų ploviklio, 1 šaukštelį borakso ir 1 litrą šilto vandens. Išpurkškite gautą tirpalą ant visų pagalvės pusių. Įtrinkite tirpalą į sėdynes su minkštu dantų šepetėliu ir palikite 15-20 minučių. Praėjus 15-20 minučių išvalykite sėdynes ir pagalves su skuduru ir švariu vandeniu. Tada duokite joms išdžiūti gryname ore. Pilnas džiovinimas gali užtrukti dieną ar dvi, tik tada galėsite įdėti sėdynes atgal į automobilį.