Kaip išsirinkti automobilio plovimo įranga

Prieš pradedant rinktis automobilio plovimo įrangą, reikia susipažinti su trimis charakteristikomis:

  • Slėgis. Tai parametras, apibūdinantis jėgą, su kokia vanduo išplauna nešvarumus iš valomų paviršių. Didesnis slėgis reikalingas, jei reikalinga didesnė valymo jėga – kuo labiau prilipusias apnašas reikia nuplauti, tuo didesnis slėgis reikalingas. Tiesa, per didelis slėgis gali sugadinti plaunamą paviršių. Slėgis būna įvairus ir svyruoja
  • nuo 100 bar paprasčiausiuose modeliuose iki daugiau nei 250 bar – pramoniniuose.
  • Vandens siurblio galingumas. Tai nešvarumų plovimo efektyvumas aukšto slėgio srove. Didesnis siurblio našumas reiškia efektyvesnį automobilio plovimą. Pigių automobilio plovimo įrenginių galingumas yra maždaug 300 l/val., o pramoninių – apie 1100 l/val.
  • Išeiga. Jei nereikia nei didesnio slėgio, nei didesnio galingumo, o reikia tiesiog „pajėgesnės“ plovimo įrangos, tuomet galima apskaičiuoti išeigą – sudauginti slėgį ir debitą. Gautas skaičius parodys, kuris modelis yra galingesnis.
automobilio plovimo iranga

Šios trys charakteristikos dar neparodo, kuris modelis geriausias. Lyginant du modelius su vienoda išeiga, vienodu slėgiu ar galingumu, reikia atkreipti dėmesį į medžiagas, iš kurių pagamintas variklis ir pompa. Pompos kokybę nusako jos tarnavimo laikas. Profesionaliuose įrenginiuose ji veikia daug ilgiau, nes pagaminta iš geresnės kokybės medžiagų. 

Taip pat reikia įvertinti šiuos aspektus:

Karštas ar šaltas vanduo? Karšto vandens plovyklos iš esmės naudingos tik tepalų ir didelio riebalų kiekio valymui. Visais kitais atvejais rekomenduojama rinktis šalto vandens įrenginį, nes jis pigesnis ir reikalauja mažiau priežiūros. 

Komplektacija. Į ją dažniausiai įeina: aukšto slėgio žarna (atkreipkite dėmesį į jos ilgį); purškimo pistoletas (atkreipkite dėmesį, iš kokios medžiagos jis pagamintas, nes plastikinis susidėvi greičiau). 
Taip pat reikėtų pasidomėti, kiek kainuoja kiti pasirinktam modeliui tinkantys antgaliai bei kiek kainuos senų antgalių pakeitimas į naujus. 

Problemos. Štai 5 dažniausiai Amerikoje pasitaikančios problemos su aukšto slėgio plovyklomis:

  1. Automobilio plovimo Įrenginio įjungimas neprijungus vandens. Tai dažniausiai pasitaikanti problema. Variklis sunaikinamas per kelias minutes. 
  2. Įjungto įrenginio nenaudojimas. Tokiu atveju vanduo cirkuliuoja pompoje ir padidina gedimo tikimybę. Ne veltui net garantiniame talone galima rasti punktą, skelbiantį, jog įjungtą ir nenaudojamą įrenginį laikant ilgiau nei 5 minutes yra pažeidžiama garantinio aptarnavimo sąlyga.
  3. Oro patekimas į sistemą arba vandens trūkumas sistemoje. Jei įrenginį prijungsite prie vandens talpos, pvz. tvenkinio, o ne tekančio vandens šaltinio, tuomet į sistemą gali patekti oras ir tai sutrumpins plovyklos tarnavimo laiką arba sukels gedimą. 
  4. Užšalimas. Jei žiemą įrenginys yra paliekamas su vandeniu sistemoje.
  5. Priežiūros trūkumas. Jei plovyklą ilgam planuojama palikti nenaudojamą, sistemą verta sutepti.

Daugiau straipsnių apie automobilių plovimą galite rasti čia