Automobilio vidaus valymas

Automobilio vidaus valymo patarimai:

Automobilio vidaus valymas, Eksploatuojant automobilį žiemą, neišvengiamai ant jo ir jame susikaupia daugybė purvo. Visos šios žiemos dovanėlės ne tik kad labai išryškėja pavasarį, bet ir neabejotinai turi neigiamos įtakos  automobilio ilgaamžiškumui, prekinei išvaizdai, vertei, jau nekalbant apie padoraus vairuotojo (ar keleivio) savijautą sėdint tokime automobilyje. Vieni vairuotojai valo automobilius patys, kiti ieško tokios paslaugos tiekėjo. Neabejojame, kad tikri profesionalai žino ką ir su kuo valyti. Norime pateikti keletą patarimų tiems vairuotojams, kurie pasiruošia paaukoti kelias valandas ir savo rankomis bei tinkamomis priemonėmis atlikti generalinį pavasarinį automobilio vidaus valymą.

automobilio vidaus valymas

Automobilio vidaus valymo paruošimas

Visada pradėkite nuo automobilio vidaus valymo. Automobilio vidaus valymas yra labai atsakingas dalykas. Išimkite visus pašalinius daiktus iš automobilio salono-nuo prietaisų skydelio, daiktų dėžutės, kišenių ant durų, bagažinės, pasiekite visus daiktus iš po sėdynių.
Jei yra galimybė, rekomenduojama suspaustu oru iš kompresoriaus prapūsti sunkiai prieinamas ir pasiekiamas valyti vietas, tokias kaip ventiliacijos angas, durų apvadus, tarpus tarp sėdinių ir panašiai. Jei suspausto oro panaudoti nėra galimybės, tą patį galima atlikti su minkštu teptuku (būtinai švariu, nenaudotu dažymui).

Kiliminės dangos ir sėdynių valymas

kiliminės dangos salono valymas


Išimkite visus grindų kilimėlius bei guminius padėklus kojoms.
Naudodami siurblį (geriau „šlapio“ valymo) išsiurbkite automobilio interjerą. Jei tokio siurblio neturite, panaudokite interjero valymui skirtas priemones. Ištrinus visas automobilio salone esančias dėmes, palaukite apie 5/6 minutes. Po 5 minučių paprastu siurbliu išsiurbkite visus minėtus paviršius. Pradėkite nuo užpakalinių sėdinių ir grindų greta jų. Po to atstumkite priekines sėdines kiek galima atgal ir išsiurbkite priekines sėdines bei grindis aplink jas.

Automobilio vidaus plastikinių detalių valymas

mercedes benz cl550


Išvalykite visus plastmasinius ir vinilo interjero paviršius. Reikėtų vengti šių paviršių valymui naudoti pigias priemones, kurių sudėtyje yra silikono. Tokios priemonės suteikia pigaus blizgesio. bet ir sukelia papildomų rūpesčių, kai automobilį tenka perdažyti. Automobilio panelės, plastikinės duru apdailos minkštu vilnoniu skudurėliu nenaudojant jėgos lengvai peršluostomi visi paviršiai. Išvalius plastmasinius interjero paviršius, derėtų pasirūpinti ir jų apsauga.

Odiniu automobilio salono detalių valymas


Jei interjero viduje yra natūralios odos detalių, jų valymui naudokite tik natūraliai odai skirtus valiklius. Labai svarbu natūralios odos paviršiams apsaugoti naudoti tik konservantą, skirtą natūraliai odai. Nenaudokite odai priemonių, skirtų vinilo priežiūrai. Odos priežiūros priemonės turi savo sudėtyje natūralių aliejų, kurie apsaugo odą nuo senėjimo ir skilinėjimo.


Automobilio vidaus valymą baikite stiklų iš vidinės pusės valymu. Užpurškus jų ant stiklo, vėl švariu skudurėli judesiais aukštyn-žemyn kruopščiai išvalykite visus stiklus-geras matomumas ne tik Jūsų saugumo garantas, bet it rūpestingo šeimininko požymis.
Jei automobilio interjero paviršiai labai užteršti, patartina kreiptis į firmą teikiančią profesionalaus valymo paslaugas.

Naudinga atsiminti:

  • Niekada nenaudokite valymo priemonių ant vairo, stabdžių, akseleratoriaus ar sankabos pedalų – jie gali pasidaryti slidūs.
  • Langus iš vidaus pusės valykite judesiais aukštyn-žemyn o iš išorės-judesiais iš šono į šoną. Tai leidžia aiškiai matyti ant stiklo paliktas dėmes, nešvarumus ir žymes, pasilikusias nuo valymo.
  • Niekada nenaudokite odiniams paviršiams valyti įprastų valiklių vinilo paviršiams. Jie sukelia odos išdžiūvimą bei daro odą slidžia.
  • Valydami automobilio vidų, neužmirškite tokių vietų, kaip durų briaunos ir slenksčiai. Būtina patikrinti ar neužsikimšusios durų drenažinės kiaurymės.